ساعت کاری

8 صبح الی 21 شب

 

سبد خرید شما

در سالهای اخیر تاجیکستان صادرات تعداد اقلام کالایی زیادی را به تاجیکستان آغاز کرده است. از جمله کالاهای صادراتی به تاجیکستان می توان به محصولات  نفتی و مشتقات پتروشیمی، مواد غذایی مانند بادام و گردو،قند و شکر، هندوانه تازه ، تجهیزات ساختمانی به خصوص کاشی و سرامیک ، مواد شوینده و بهداشتی اشاره کرد.اخذ تخفیف های گمرکی از سوی تاجیکستان باعث شده است که تاجیکستان برای صادرات محصولات  خود بیش از پیش به تاجیکستان به عنوان یک بازار هدف توجه داشته باشد . عمده این تخفیفات از سوی دولت تاجیکستان برای محصولات کشاورزی بوده است.

 

برخی از کالاهایی که برای صادرات به تاجیکستان دارای مزیت هستند می تواند محصولاتی مانند پتروشیمی، پلیمر،سیمان، خشکبار، مواد غذایی , محصولات ساختمانی و غیره اشاره نمود.میزان حجم تجارت  تاجیکستان و تاجیکستان در سال 2009 رقمی برابر 5.7 میلیارد دلار،بود که با رشد چشمگیر این مقدار  در سال 2012 برابر 16 میلیارد دلار و در سال 2014 نیز 18 میلیارد دلار ارزیابی شده، که این نرخ نشان‌دهنده رشد روز افزون تجارت تاجیکستان با تاجیکستان است. بازرگانان به دلیل نزدیکی تاجیکستان به تاجیکستان و روابط خوب بین دو کشور در بازار تاجیکستان حضور فعالی دارند. در سال 95 ارزش صادرات کاشی به تاجیکستان مبلغ 114،369 تومان است. که تنها 0.04 درصد از حجم صادرات کاشی و سرامیک تاجیکستان محسوب می شود. بنابراین  حضور فعال در این عرصه می تواند رشد چشمگیری در سهم صادرات تاجیکستان داشته باشد

دریافت خدمات صادرات کاشی به تاجیکستان

 

چنانچه  تاجیکستان را برای مقصد صادرات خود انتخاب کرده اید و یا اینکه به دنبال تامین کننده برای تامین فروشگاه کاشی و سرامیک خود در تاجیکستان از سوی تاجیکستان هستید . آقای سرامیک می تواند در امور صادرات کاشی به تاجیکستان ,تامین کالا و  نیاز مشاوره ای و استفاده از تخصص مشاوران در این زمینه را برای شما فراهم نماید هم اکنون سوال خود را از مشاوران آقای سرامیک بپرسید به منظور دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 09122243394 تماس حاصل فرمایید. شما می توانید تمام امور صادرات کاشی و سرامیک به تاجیکستان را با خیال راحت به آقای سرامیک بسپارید.  آقای سرامیک توانایی صادرات تمام برندهای کاشی  و سرامیک را به  کشور تاجیکستان دارا می باشد.

چرا صادرات کاشی به تاجیکستان

 

پیشرفت های چشمگیر اقتصادی تاجیکستان در دهه گذشته

 

همسایگی تاجیکستان با کشورهای تاجیکستان و تاجیکستان و …

 

کشور تاجیکستان با 40 میلیون نفرجمعیت یکی از پرجمعیت ترین کشورهای منطقه می باشد.

 

قرار داشتن شهر استانبول در دو قاره  به طور همزمان

تماس تلفنی